Niezależnie od tego, czy planujesz jedynie niewielkie odświeżenie swoich wnętrz, czy generalny remont – zasłonięcie starych, nieestetycznych i odrapanych żeberek zawsze jest dobrym pomysłem. Wybór odpowiednich materiałów do maskowania grzejników pozwoli Ci cieszyć się nowoczesnym wyglądem, a także nie wpłynie negatywnie na efektywność instalacji. Przedstawiamy krótki poradnik dla klientów, w którym doradzimy, na jakiego typu osłony warto postawić!

Materiały, które nie nadają się na maskownice

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wykonane są z tworzyw niebędących dobrymi przewodnikami ciepła. Wśród najpopularniejszych wymienimy:

  • plexi (szkło akrylowe),
  • płyty MDF,
  • szkło,
  • płyty gipsowo-kartonowe,
  • płyty wiórowe,
  • ratan,
  • sklejka.

Wybór produktów do maskowania grzejników wykonanych z powyższych materiałów spowoduje znaczące straty w wydajności instalacji grzewczej w Twoim mieszkaniu. Zaletą takich produktów zazwyczaj jest niska cena, jednakże nie można traktować jej jako inwestycję — wręcz przeciwnie. Nieestetyczne żeberka zostaną zasłonięte, jednakże przełoży się na to wzrost kwot na rachunkach za ogrzewanie.

Jakie maskownice na grzejniki wybrać?

Najlepszym materiałem na osłony jest stal, która jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. To właśnie z niej wykonujemy nasze maskownice, które od 10 lat produkujemy według wzoru zastrzeżonego przez nas w Urzędzie Patentowym RP. Co wyróżnia nasz produkt spośród innych, podobnych artykułów do maskowania grzejników i dlaczego warto go wybrać?

Stalowe blachy tworzące konstrukcję osłony mają ażurową strukturę. Niewielkie dziurki wentylacyjne znajdujące się z każdej strony umożliwiają swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie ograniczają funkcji grzania. Stal, z której produkujemy nasze wyroby, jest lekka, wytrzymała i odporna na działanie wilgoci, dlatego może być montowana także w łazience czy pralni.

Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy wyboru najlepszego materiału na produkt do maskowania grzejników. Jeżeli chcesz za ich pomocą łatwo odmienić swoje wnętrze, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego!

Kategorie

Na skróty

Kontakt

Vismar
Biery, ul. Ogrodowa 178
43-386 Świętoszówka
Telefon: 886 363 077

Vismar na Facebooku